KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223038
nr 1722 3038
Wilhelm Matton
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Wilhelm Matton, svensk bildkonstnär född 1901, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 8 september 2025
kl 19:41:02
Wilhelm Matton
Läs mer om Wilhelm Matton